Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON

Yunus Emre Cerrahi Tıp Merkezi İstenmeyen tüylerden kurtulma konusunda yeni bir boyut yaratan lazer epilasyon tekniğinde, lazer ışını cilde herhangi bir zarar vermeksizin doğrudan kıl kökü tarafından emilir ve kıl kökünü yok eder.

Lazer epilasyon seanslar şeklinde uygulanır. Ortalama seans aralıkları 6 haftadır. Bu arada zaten tüylerin tekrar çıkması beklenir. Tüyler çıktıktan sonra da sonraki seanslar uygulanır. Lazer epilasyon seansları ilerledikçe tüylerde zaten belli oranda azalacaktır.

PROFESYONEL CİLT BAKİMİ GÖZENEK TEMİZLEME RADYOFREKANS (RF) DİODE LAZER 810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen genel addır.

Diode lazerler alexandrite lazerden farklı teknolojik özelliklere sahiptir.İki lazerde epilasyonda kullanılsa da birbirlerinden önemli farklar gösterirler.

Diode lazerler alexandrite lazerlerden daha derine inerler. Bu nedenle derin yerleşim gösteren kıllarda daha etkin tedavi sağlarlar.

Diode lazer epilasyon yöntemi tüm dünyada kullanılan bir epilasyon yöntemidir.Tüm cilt tiplerinde ve kıl tiplerinde etkin ,hızlı,acısız uygulama imkanı sağlar.

Bu yöntem ortalama 6-8 seansta başarı sağlayan bir yöntemdir.Merkezimizde Diode lazer +ütüleme sistemi ile epilasyon uygulanmaktadır.Uygulama süresi yapılan bölgenin genişliğine göre değişmektedir.

Yaklaşık olarak bıyık ve çene bölgesi 4-5 dakikada tamamlanırken, tüm bacaklar 45 dakika ile 1 saat kadar sürmektedir.

Uygulamanın yapılacağı bölgelerde lazer uygulaması öncesinde cımbız, ağda gibi kökten alma yöntemleri kullanılmamalıdır. Ayrıca cilt tonunu belirgin koyulaştıracak şekilde güneş ışığından ve bronzlaşmadan da kaçınılmalıdır.

Yapım Aşamasında …